0 212 702 40 00

[email protected]

ServisSağlayıcıKaliteBelgesi

Servis Sağlayıcı Kalite Belgesi

TÜRCERT Sertifikasyon
Servis Sağlayıcı ve Altyapı İşletmecisi Kalite Belgesi

Servis Sağlayıcı Kalite Belgesi

İnternet servis sağlayıcıları, kişi ve kuruluşlara internet bağlantısı sağlayan işletmelerdir. Kısaca ISS denmektedir ve bu ifade İngilizce’de aynı anlama gelen Internet Service Provider ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Bu işletmeler bir ücret karşılığı bu hizmeti vermektedir. Bir internet servis sağlayıcı kuruluşa bağlanmanın en yaygın yolları telefon hattı ya da geniş bant bağlantısı olan kablo veya DSL hattı kullanmaktır. Bazı servis sağlayıcı kuruluşlar, aynı zamanda e-posta hesapları, web tarayıcıları veya internet sitesi oluşturma gibi ilave hizmetler de vermektedir.

İnternete bağlanmak için servis sağlayıcı kuruluşlar, bir kullanıcı şifresi ve bağlantı için kullanılacak bir telefon numarası vermektedir. Bağlantı kurulduğu zaman müşterilere bir IP adresi (Internet Protocol Address) belirlenir. IP adresi, internete çıkmak veya diğer herhangi bir bilgisayar ağına bağlı cihazlara bağlanmak ve ağ üzerinden veri alışverişi yapabilmek için kullanılan bir adrestir. İnternete bağlanan her bilgisayarın mutlaka bir IP adresi olmak zorundadır.

Servis sağlayıcıların hat kapasiteleri, internete bağlanma hızını etkileyen bir faktördür. Bu nedenle servis sağlayıcı seçiminde hat kapasitelerine dikkat etmek gerekmektedir.

Servis Sağlayıcı Hizmetlerinde ISO 9001 Standardı

Bugün internet servis sağlayıcı kuruluşları arasında oldukça ciddi bir rekabet sürmektedir. Bu rekabet sonucu internet hizmetlerinin fiyatları kabul edilebilir seviyelere inmiştir. Zaman zaman kampanyalar düzenledikleri de olmaktadır. Servis sağlayıcılar, internet bağlantısı sağlamanın dışında, müşterilerine internet ile ilgili farklı hizmetler de sunmaktadırlar. Bu hizmetlerden birkaçı şunlardır: ADSL, dial-up, kablo internet, genişbant, e-posta, verimerkezi hizmetleri, kişisel web alanı, dedicated sunucular, VoIP (internet üzerinden sesli görüşme) ve kablosuz servis sağlayıcılar gibi.

Ama herşeyden önemlisi müşteri memnuniyeti ve müşteri bağımlılığı yaratmaktır. Bunun için de işletmeler toplam kalite yönetimi prensiplerine bağlı kalmaya ve ISO 9000 serisi kalite standartlarını uygulamaya özen göstermektedir.

Birçok alanda olduğu gibi servis sağlayıcı hizmetlerinde de kuruluşumuz TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. işletmelere belgelendirme çalışmaları yapmakta ve Servis Sağlayıcı Kalite Belgesi vermektedir. Bu belge ve ISO 9001 standartları konusunda merak edilen her konuda kuruluşumuz yönetici ve çalışanlarına başvurabilirsiniz.Servis Sağlayıcı Kalite Belgesi Almak İstermisiniz